Zbiorniki na gaz

Zbiorniki na gaz

Przydomowe zbiorniki na gaz płynny, ziemny, propan - podziemny

Zbiorniki na gaz

Gaz płynny jest coraz bardziej doceniany jako tanie i ekologiczne paliwo. Wykorzystywany nie tylko w przemyśle, ale również w domach prywatnych (piece gazowe), często stanowi podstawę funkcjonowania gospodarstwa. Zapewnia centralne ogrzewanie, ciepłą wodę i możliwość gotowania na kuchence gazowej. Idealnym miejscem na magazynowanie paliwa jest zbiornik podziemny na gaz.

Przydomowe zbiorniki na gaz – bezpieczne magazynowanie

Budowanie domów jednorodzinnych coraz częściej odbywa się poza obszarem miast. Oddalone od miejskich sieci budynki muszą być zatem samowystarczalne. Ogrzewanie za pomocą płynnego gazu wymaga zainstalowania specjalnego zbiornika, który umożliwi przechowywanie zapasów paliwa na kilka kolejnych miesięcy. Podziemny zbiornik na gaz jest całkowicie niewidoczny, dlatego stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku korzystania z tego medium.

zbiornik gazowy podziemny

Zbiornik na gaz podziemny jest nie tylko dyskretny, ale też bardzo bezpieczny. Całkowicie ukryty, eliminuje ryzyko jakichkolwiek poważniejszych wypadków, a w przypadku zaprószenia ognia – skutki są minimalne w stosunku do zbiorników naziemnych.

Zbiornik na gaz płynny – jaki typ wybrać?

Przydomowe zbiorniki na gaz dostępne są w dwóch wersjach – naziemnej i podziemnej. Pierwszy typ wyróżnia się ustawieniem na specjalnym stelażu, bezpośrednio w sąsiedztwie domu na działce. Zaletą takiego rozwiązania jest z pewnością wygodny dostęp, szczególnie istotny podczas obowiązkowych inspekcji technicznych. Z kolei zbiornik gazowy podziemny pozwala na dowolne zagospodarowanie otoczenia domu i nie zakłóca jego aranżacji, szczególnie dobrze sprawdzając się na małych działkach. Niestety, w okresie przewidzianej inspekcji konieczne jest wykopanie go, czyli zniszczenie starannie prowadzonych upraw czy zadbanego trawnika.

Nasza rozlewnia gazu oferuje zbiorniki na gaz płynny które można kupić lub wynająć. W pierwszym przypadku koszty zakupu to kilka tysięcy złotych. Niezbędne jest też przeznaczenie stałej opłaty na jego utrzymanie. Na własny koszt wykonuje się ponadto przeglądy i rewizje. Zbiorniki na propan dzierżawione pozostają własnością firmy wynajmującej i to ona ponosi obowiązek utrzymania ich w należytym stanie. Wysokość opłaty za dzierżawę często nie przekracza kilkuset złotych za rok.

Jaka pojemność zbiornika do domu?

Przydomowe zbiorniki na gaz dostępne są w kilku różnych rozmiarach. Dzięki temu można bez problemu dopasować ich wielkość do planowanego zapotrzebowania gospodarstwa. Propan dostarczany jest do klienta po wcześniejszym zamówieniu albo według określonego grafiku. Za transport gazu klient płaci stawkę określoną według cennika dostawcy. Im większy zbiornik na gaz płynny, tym większe odstępy pomiędzy dostawami. Opłacalność zakupu partii paliwa jest większa wówczas, gdy dostawa nie przekracza pojemności jednej cysterny.

Zbiornik na gaz podziemny- Jaki wybrać?

Wybierając zbiornik na gaz podziemny, można kierować się zarówno wielkością domowego budżetu, jak i regularnością dochodów. Przy małych kwotach bardziej opłacalne jest dzierżawienie mniejszego zbiornika i częściej zamawiane dostawy gazu. Roczne premie natomiast mogą sprzyjać jednorazowym większym wydatkom, a wówczas korzystniejszym rozwiązaniem będzie zbiornik na gaz ziemny o dużej pojemności.

zbiorniki na gaz przydomoweMaksymalne uzupełnienie gazem to 85%.